Qatar nam in 2022 voor het eerst deel aan een WK als gastland – en werd in de groepsfase uitgeschakeld zonder ook maar één overwinning te behalen. In 2026 doet het team onder leiding van de nieuwe bondscoach Julen Lopetegui mee als reguliere deelnemer, na zich via de AFC-kwalificatie te hebben geplaatst. Dit is een belangrijke stap voor het Qatarese voetbal.
De keepers van Qatar op het WK voetbal 2026
Bondscoach Julen Lopetegui heeft drie keepers geselecteerd voor Al Annabi: Meshaal Barsham, Mahmoud Abunada en Salah Zakaria. Qatar neemt voor de tweede keer deel aan een WK, na het WK van 2022, waar het team als eerste gastland in de geschiedenis al in de groepsfase werd uitgeschakeld. In groep D wachten Argentinië, Egypte en gastland Canada. Het keeperstrio speelt volledig bij clubs uit de Qatar Stars League, een selectie die bewust inzet op de eigen competitie.
Barsham is 28 jaar oud, geboren in Khartoem, Soedan, als kind van Soedanese ouders, en opgegroeid in Doha. Hij heeft zowel de Qatarese als de Soedanese nationaliteit en heeft zich vanaf zijn vroegste jeugd ontwikkeld in de jeugdopleiding van Al-Sadd, de meest prestigieuze club van het land. Tijdens het WK 2022 op eigen bodem was hij nog reserve achter Saad Al Sheeb en kwam hij niet in actie. Wat daarna volgde, was een snelle opmars: tijdens de AFC Asian Cup 2023 stond hij in alle wedstrijden van Qatar onder de lat, hield hij stand in de finale tegen Jordanië en werd hij uitgeroepen tot beste doelman van het toernooi. Met zes landstitels in de Qatar Stars League, meer dan 218 clubwedstrijden voor Al Sadd en inmiddels 54 interlands is hij de meest ervaren en constante keeper die Qatar momenteel heeft. Lopetegui, die in mei 2025 het roer bij Qatar overnam, bouwde al snel op hem als steunpilaar voor het toernooi.
Barsham is compact, reactiesnel en bijzonder sterk bij strafschoppen. Wat hem onderscheidt in het systeemvoetbal van Qatar is zijn precisie bij de opbouw, een eigenschap die onder de tactisch veeleisende Lopetegui centraler is dan ooit.
Meshaal Barsham voetbalschoenen
Abunada speelt bij Al Rayyan, een van de meest traditierijke clubs van het land, en is de tweede keus van Lopetegui. Hij heeft toernooiervaring: tijdens het WK 2022 maakte hij ook deel uit van de selectie, maar kwam niet in actie. Sindsdien heeft hij zich bewezen als betrouwbare back-up, met optredens in de Qatar Stars League en in de kwalificatierondes van de AFC Champions League. Als tweede keeper is het zijn taak om Barsham dagelijks uit te dagen tijdens de training en altijd klaar te staan.
Mahmoud Abunada voetbalschoenen
Zakaria is 26 jaar oud, geboren in Al-Sharqiyah in Egypte en heeft zowel de Qatarese als de Egyptische nationaliteit. Zijn clubcarrière verliep van Al-Wakrah via een korte uitleenbeurt aan Al-Gharafa en sinds januari 2021 naar Al-Duhail, de enige club waar nationale coaches van Qatar zoals Marco Verratti en andere Europese topspelers onder contract staan. Dit seizoen is hij daar eerste keeper met 30 competitiewedstrijden. Met slechts zes interlands sinds 2022 is hij de minst ervaren keeper in het trio, maar hij heeft met consistente clubprestaties het vertrouwen van Lopetegui gewonnen.